Projekty pilotażowe

Mały Artysta na Wielkiej Scenie
Europejska Sieć Kultury Młodych przedstawia nowy produkt, skierowany do dzieci i młodzieży uzdolnionych muzycznie, doskonalących grę na instrumentach. Mały Artysta na Wielkiej Scenie to projekt pozwalający młodym, a nawet najmłodszym muzykom zdobywać pierwsze doświadczenia w grze z orkiestrą, współpracy z dyrygentem i kreacji własnej osobowości scenicznej. Występy z Orkiestrą CulturNet pozwolą młodym artystom nauczyć się praktyki estradowej, ćwiczyć profesjonalizm sceniczny i świetnie przygotować się do występów z orkiestrami filharmonicznymi w kraju i zagranicą.
Koncerty z Orkiestrą CulturNet to także okazja do wykonania repertuaru nie należącego do kanonu utworów wykonywanych w salach koncertowych. Utworów pięknych, ciekawych, a przede wszystkim niezmiernie istotnych w procesie kształcenia młodych muzyków. To okazja do prezentacji dzieł kompozytorów często dzisiaj zapomnianych, których utwory stanowią podstawę literatury pedagogicznej.
Zespół Orkiestry CulturNet tworzą profesjonalni muzycy, członkowie takich formacji jak Zespół Solistów Ricordanza, Wrocławska Orkiestra Festiwalowa, Barock Orchester Berlin. Orkiestr o wieloletnim, wspaniałym dorobku artystycznym, stale występujących na najbardziej prestiżowych estradach Polski, Europy i świata.
Dla wielu młodych artystów będzie to pierwsza, niezapomniana szansa występu z orkiestrą, mająca wpływ na ich dalszą drogę rozwoju.
Mały Artysta na Wielkiej Scenie to także okazja dla młodych dyrygentów do pracy i kreowania dzieła artystycznego z profesjonalnym zespołem orkiestrowym.

Przykładowe propozycje i ceny:
Orkiestra Kameralna CulturNet, Orkiestra Kameralna CulturNet+, Orkiestra Symfoniczna CulturNet
– repertuar barokowy (J. S. Bach, A. Vivaldi, A. Corelli i inni) jak również koncerty J.B. Accolaya, O.Riedinga,F. Seitza, G. B. Viottiego, L. Spohra, C. Beriota, H. Vieuxtempsa i innych
– 3 próby (z solistą/solistami) + koncert;
– koszt już od 6000 zł / całość (zależnie od opcji wybranych – ilości solistów, wybranego dyrygenta, repertuaru, miejsca koncertu, składu orkiestry);
– możliwość wykupienia dodatkowych prób z orkiestrą.

Dobór repertuaru, ilość solistów, dyrygent (czy też dyrygenci), termin i miejsce koncertu są ustalane indywidualnie i decydują o ostatecznej ofercie cenowej danego wydarzenia.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /fundacjaeskm.pl/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399